لطفا به این مقاله امتیاز بدهید.

بررسی لیست بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران – در کشور ما، چند سالی است که شتاب دهنده کسب و کار و مراکزی که بتوانند استارتاپ‌ها را بیشتر و بهتر توسعه دهند، رشد چشم‌گیری داشته است. اگر شما هم ایده‌ای در سر دارید و می‌خواهید آن را اجرا کنید اما هیچ اطلاعی از راه‌اندازی و به پیش بردن آن ندارید، می‌توانید از وجود شرکت‌های شتاب دهنده استفاده کنید.

انواع شتاب‌ دهنده‌های خارجی و داخلی وجود دارند که اگر در گوگل سرچ کنید، می‌توانید با لیست بلند بالای آن‌ها مواجه شوید.

اگر کسب و کارهای نوپا یا حتی کسب و کارهایی که چند سالی از تاسیس آن‌ها گذشته است، میل به پیشرفت و توسعه داشته باشند، باید تمام هم و غم خود را به‌کار ببرند تا به اهداف مهم سازمانی خود رسیده و کسب و کار خود را گسترش دهند. اما این اتفاق، در بسیاری از موارد، رخ نمی‌دهد. لذا، شرکت‌ها نیاز دارند تا یک تیم، گروه و یا مرکزی وجود داشته باشد که بتواند آن‌ها را به جلو پرتاب کند. این وظیفه مهم، بر دوش شرکت‌های شتاب دهنده است. اگر دوست دارید پیرامون بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران، نکات خوبی را بدانید، حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

شتاب دهنده چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

شتاب دهنده یعنی مرکزی که بتواند منجر به رشد کسب و کار شود. این رشد و توسعه می‌تواند در ابعاد مختلفی انجام شود. برخی از کسب و کارهای استارتاپی برای شروع، سرمایه کافی ندارند. برخی در فروش و معرفی دارای چالش هستند و برخی هم نیازمند مشاوره و راهنمایی بوده و یا در تامین فضا و تجهیزات، دچار مشکل هستند. شتاب دهنده‌ها می‌توانند رشد و بقای این نوع کسب و کارها را با تامین موارد مورد نیاز، تضمین کنند. در مقابل نیز، در بخشی از سهام شرکت یا سود آن، شریک خواهند بود.

بسیاری از شتاب دهنده‌های معروف ایرانی، کمک‌های مالی و تامین هزینه می‌کنند. برخی هم در امر فروش و راه‌اندازی بخش فروش و پشتیبانی، کسب و کارها را حمایت می‌کنند.

شاید دیده باشید که برخی از کسب و کارهای نوپا و استارتاپ، بعد از راه‌اندازی، مدتی فعالیت خود را به‌خوبی انجام می‌دهند اما در طی مسیر، به بن‌بست‌های مالی، تامین هزینه و حتی فروش می‌رسند. در واقع، بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران تمام تلاش خود را می‌کنند تا در ابتدا، فروش و ارائه خدمات را در یک استارتاپ به‌عهده بگیرند. اما در این بین، برخی هم در تامین هزینه‌ها و سرمایه مورد نیاز، وارد میدان می‌شوند. به هرحال، چیزی که برای آن‌ها مهم است، شراکت در کسب و کار، سهام یا گرفتن سود است.

راهنمای جامع آشنایی با انواع شتاب دهنده های کسب و کار: گام به گام تا انتخابی آگاهانه
بخوانید

این عملکرد، کاملا برد برد است. هر چقدر شرکت شتاب دهنده بتواند کسب و کار استارتاپی را به‌جلو براند، سود بیشتری محقق می‌شود و شرکت شتاب دهنده کسب و کار نیز، سود بیشتری خواهد برد.

نقش بهترین شرکت‌های شتاب دهنده در بقا و ماندگاری کسب و کارهای نوپا

بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران که در ادامه به چند مورد مهم از آن‌ها اشاره خواهیم کرد، نقش بسزایی در رشد کسب و کارهای جدید دارند. در اینجا به چند مورد از نقش‌های مهم این شتاب دهنده‌ها می‌پردازیم:

شتاب دهنده‌ها، منجر به کاهش ریسک کارآفرینی می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید، کسب و کارهای نوپا و کارآفرینی، ریسک بالایی دارند. این ریسک در تولید، تامین سرمایه، اداره و در کل، بقای شرکت و ماندگاری آن، موثر است. از این‌رو می‌توان گفت که شرکت شتاب دهنده می‌تواند این ریسک را کمتر کند.

یکی دیگر از نقش‌های مهم شرکت‌های شتاب دهنده، تهیه مارکتینگ پلن، گسترش تبلیغات و تیم‌سازی حرفه‌ای برای فروش و پشتیبانی است. این نقش، تاثیر بسیار زیادی در بقای استارتاپ دارد. زیرا بیشتر کسب و کارهای نوپا از نداشتن فروش، مارکتینگ پلن و برنامه‌ریزی و تبلیغات، ضربه می‌خورند.

نقش بهترین شرکت‌های شتاب دهنده در بقا و ماندگاری کسب و کارهای نوپا

سومین نقش مهم یک شتاب دهنده، افزایش سرعت رشد یک کسب و کار استارتاپی است. اگر یک استارتاپ در حوزه مشخص مانند فروش، تبلیغات، تولید، مدیریت و کنترل، پشتیبانی یا هر حوزه دیگر، دچار افت سرعت شود، احتمال مختل شدن سایر قسمت‌ها جدی‌تر شده و ممکن است کسب و کار، با چالش مواجه شود. شتاب دهنده‌ها نقش افزایش دادن سرعت پیشرفت در حوزه‌ای دارند که دچار چالش شده است.

از دیگر نقش‌های شرکت شتاب دهنده کسب و کار، می‌توان به حامی بودن آن‌ها برای کسب و کارهای نوپا در ابتدای مسیر اشاره کرد. همچنین این شرکت‌ها می‌توانند نقش موثری در تامین مالی و تجهیزات مورد نیاز شرکت‌ها داشته باشند.

خدمات شرکت‌های شتاب دهنده کسب و کار

بهترین شرکت‌های شتاب دهنده کسب و کار در ایران یا هر نقطه از جهان، در تلاش و تکاپو هستند تا بتوانند گوشه‌ای از چالش‌ها و مشکلات پیش روی یک استارتاپ را در دست گرفته و با حل و فصل کردن آن‌ها، کسب و کار مورد نظر را توسعه بدهند. طبیعی است که در این مسیر می‌توانند خدمات مختلفی را به کسب و کارها ارائه و در قبال آن، سود خود را دریافت کنند. برخی از شتاب دهنده‌ها به‌جای گرفتن درصد و پورسانت همکاری، در صدد ایجاد شراکت و دریافت سهام از شرکت هستند که این‌کار می‌تواند در بالا رفتن قدرت شتاب دهندگی آن‌ها و بقای کسب و کار خودشان، به‌شدت موثر باشد.

مربیگری (کوچینگ) و بازخورد آن در منابع انسانی
بخوانید

برخی خدماتی که شتاب‌دهند‌ه‌ها ارائه می‌دهند عبارتند از:

 • آموزش‌های لازم مربوط به هر کسب‌وکار
 • فضای کار اشتراکی و تجهیز شده
 • ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران و تامین منابع مالی
 • مشاوره و راهنمایی
 • سرمایه اولیه

شرکت‌های شتاب دهنده معروف ایرانی (بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران)

انواع شتاب دهنده در کشور ما یا هر جای دیگر، کمک حال بسیاری از استارتاپ‌ها هستند و بدون وجود آن‌ها، توسعه کسب و کارهای نوپا و راه‌اندازی برخی از ایده‌ها، بسیار مشکل خواهد شد.

حالا که دانستید شتاب دهنده چیست و چه نقشی دارد، باید بدانید که در کشور ما، شرکت‌های شتاب دهنده بسیاری وجود دارند که برخی از آن‌ها واقعا در زمره بهترین قرار می‌گیرند. در اینجا چند تا از بهترین شتاب دهنده‌های ایران را نام می‌بریم که هرکدام در نوع خود بی‌نظیر هستند و خدمات مختلفی را ارائه می‌کنند:

شرکت‌های شتاب دهنده معروف ایرانی (بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران)

 • شتاب‌دهنده کسب و کار متین
 • شتاب دهنده ایران دمودی
 • شتاب دهنده ایده‌بان
 • رامان
 • هوش مصنوعی اسمارتک
 • ایلسا
 • ریتا
 • ستاک آپ
 • تریگت
 • تریگ آپ
 • فینووا
 • اینومکث
 • دیموند
 • تکنو تجارت

و در آخر باید گفت که تعداد شتاب دهنده‌های ایرانی بسیار بیشتر از این موارد هستند اما در اینجا، چند مورد معروف از آن‌ها نام برده شد. اگر دوست دارید بهترین شتاب‌دهنده‌های ایران را بشناسید، باید خدمات آن‌ها در پایگاه و سایت رسمی آن‌ها با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید. ما در اینجا به شما، شتاب دهنده دانش بنیان متین را پیشنهاد می‌کنیم. این شتاب دهنده با هدف ارتقاء فناوری‌های نوین، فعالیت خود را آغاز کرده و در صنعت نرم‌افزارهای تخصصی در حوزه مدیریت شهری، سیستم‌های هوشمند حمل و نقل و بازار آنلاین کالاهای FMCG در حال فعالیت است.

منابع

hubspot.com

svb.com

bdc.ca

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط